Copyright © 2014 - 2017 --- OZ Šanca pre pečeň - Všetky práva vyhradené. All Rights Reserved.
Občianske združenie   Šanca pre pečeň
fotogaléria
47. MÁJOVÉ HEPATOLOGICKÉ DNI
23 - 25.5.2019
Residence Hotel Donovaly
Chceli by sme sa opäť poďakovať nášmu odbornému garantovi, MUDr. Ľubomírovi Skladanému PhD., za to, že sme sa ako členovia Občianskeho združenia Šanca pre pečeň mohli zúčastniť na vynikajúcom odbornom podujatí „47.Májové hepatologické dni “, ktoré sa konali 22.- 24.05.2019 na Donovaloch.

Hlavná téma tohtoročného kongresu bola „Choroby pečene a metabolický syndróm“.
Čo je metabolický syndróm? Možno niektorí viete, že ide o pomenovanie pre viacero rizikových faktorov srdcovo-cievnych ochorení, ktoré majú spoločného menovateľa - nedostatočnú odpoveď organizmu na inzulín. Tá sa označuje ako inzulínová rezistencia. Ide o rizikové faktory ako cukrovka, hypertenzia, vysoká hladina cholesterolu, hladina triacylglycerolov a obvod pása.

Vybraná téma je aktuálna čoraz viac, keďže vzhľadom na náš životný štýl pribúda ľudí s obezitou a  okrem metabolického systému sa k ochoreniu pridruží aj tuková choroba pečene.

Prednášky na klasické témy o ochoreniach pečene boli doplnené o vplyve stravovania na metabolický syndróm - jednotlivé diapozitívy si môžete pozrieť v priložených fotografiách.

Členovia nášho občianskeho združenia využili kongres aj na osobné stretnutia s kapacitami na poli hepatológie, ako aj s ostatnými predstaviteľmi odbornej verejnosti. Mali sme možnosť aj neformálne sa porozprávať na spoločnej večeri.

Sme radi, že sme znovu mali možnosť dozvedieť sa niečo nové a osobne sa stretnúť s kapacitami v oblasti hepatológie a dúfame, že aj o rok budeme mať príležitosť zúčastniť sa na Májových hepatologických dňoch.