Copyright © 2014 - 2017 --- OZ Šanca pre pečeň - Všetky práva vyhradené. All Rights Reserved.
Občianske združenie   Šanca pre pečeň
Fotogaléria
Dni praktickej obezitológie a metabolického syndrómu sa konali 21 - 22. júna 2018 v kongresovom hoteli Chopok v Demänovskej doline

  
Úžasná akcia - kongres lekárov i sestier, ktorého sa mohlo vďaka OZ Šanca pre pečeň zúčastniť i pacientske združenie. Obezita je považovaná za epidémiu 21. storočia. Dostupné štatistiky varujú! Dotýka sa všetkých generácii, najmä preto, že predstavuje značný rizikový faktor ďalších závažných ochorení.

Mňa osobne najviac zaujali prednášky: Blog obezitologickej spoločnosti, najmä tuková choroba pečene, Obezita a spánkové poruchy dýcha a Obezita u seniorov z aspektu na pohybový aparát a telesnú aktivitu. Súčasťou tejto prednášky bola praktická ukážka: Nordic Walking.
V SR je stále veľký priestor na poli boja proti obezite týka, sa lekárov, sestier zdravotných poisťovní a veľa by mohli pomôcť i Fitness centra - využiť málo frekventovaný čas organizovaním programu pre ľudí, ktorí sa chcú popasovať s obezitou.

Bohatý program, ktorý prebiehal v dvoch kongresových halách, dalo sa z čoho vyberať. Navyše úžasné prostredie Demänovskej doliny a služby Kongresového hotela Chopok, vrátane wellness - bazén, saunový svet a masáže.

Ďakujem Olinke Štefanickej, predsedníčke OZ Šanca pre pečeň , ktorá sa angažovala za umožnenie účasti na kongrese. Super akcia!
Program Dní praktickej obezitológie